Nowoczesna kuchnia na wymiar – trendy w 2024 roku

Kuchnia, prawdopodobnie jest drugim, najważniejszym i najczęściej używanym przez domowników pomieszczeniem, zaraz po salonie. Stąd też często słyszymy, że kuchnia, jest sercem całego domu. Właśnie w tym miejscu, najczęściej spotykacie się z najbliższymi, wspólnie gotujecie, jecie czy po prostu rozmawiacie o wydarzeniach z całego dnia. A skoro to tak ważne pomieszczenie, kuchnia powinna być pięknie i funkcjonalnie zaprojektowana. Jeżeli kochasz trendy i szukasz inspiracji na swoją wymarzoną kuchnię, to mamy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek

Jakie dodatki wybrać?

W nowoczesnej kuchni, wszystko powinno mieć swoje miejsce. Najrzadziej używane sprzęty, schowane do odpowiednich szafek, tak by nie zalegały niepotrzebnie na blacie. Obecnie mamy wiele designerskich dodatków, takich jak czajnik, ekspres do kawy czy toster, które śmiało możesz wyeksponować na blacie, dodadzą one „smaku”.

Nowoczesność lubi, gdy mieszamy w nich różne style. Najczęściej wybierane to te loftowe i rustykalne. Drewno, metal, kamień, to chyba najpiękniejsze pary, jakie widzieliśmy. Szklane dodatki, takie jak cukiernice, solniczki i pieprzniczki, dozowniki na ocet czy oliwę,  również dodadzą uroku. Nowoczesna kuchnia, przede wszystkim musi być funkcjonalna, ale dodatki, które wybierzesz, będą miłym dla oka dopełnieniem.

Nowoczesny sprzęt AGD

Robot, który sam za Ciebie przygotuje obiad, ekspres, który zrobi kawę, zanim zdążysz się obudzić, inteligentny piekarnik, który sam wybierze odpowiedni przepis z książki kucharskiej… Do niedawna takie rzeczy widzieliśmy tylko w filmach, ale dziś to już rzeczywistość. Inteligentne sprzęty przeważnie mają wbudowane dotykowe panele z dostępem do internetu i da się je obsłużyć za pomocą aplikacji z każdego miejsca w domu. Dla jednych, jest to dużym usprawnieniem w codziennych obowiązkach, a dla niektórych zbyt duże udziwnienia. Ile ludzi, tyle opinii. Ceny takich sprzętów wahają się w zależności od ilości ich funkcji.

A jeżeli zależy Ci na losie naszej planety, wybieraj energooszczędne sprzęty, oznaczone literą A z plusami – im więcej, tym urządzenie zużywa mniej prądu. Jeśli wahasz się między płytą elektryczną a indukcją, wybierz tę drugą. Dlaczego? Szybciej się nagrzewa i dzięki temu krócej pracuje, co powoduje mniejsze zużycie prądu. Pomyśl nad zakupem zmywarki, zużyjesz o ponad połowę wody, niż podczas mycia ręcznego.

Nowoczesna kuchnia – trendy w kolorach

Aranżując kuchnię, warto postawić na stonowane barwy.  W tym sezonie, największą popularnością cieszą się kuchnie w neutralnych kolorach, przełamane czernią oraz złotem. W zależności od pory roku, możesz dobrać dodatki tak, by dodać nieco kontrastu. Na przykład na okres wiosenny, możesz ożywić wnętrze kuchni, kolorowymi dodatkami i kwiatami. Stanie się wtedy radosna i ciepła, jak wiosna, gdy wszystko budzi się do życia. 🙂

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.