Otwarta kuchnia z półwyspem – czy aranżacja wyspa to dobry wybór?

Zabudowa kuchni na wymiar może mieć różnych wygląd. Istnieje wiele opcji do wykorzystania, szczególnie w przypadku otwartej kuchni z salonem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zaaranżować swoją kuchnię, otwarta kuchnia z półwyspem może być doskonałą inspiracją. W tym artykule omówimy różne aranżacje kuchni z półwyspem oraz pokażemy, jakie korzyści przynosi taka organizacja przestrzeni. Zastanowimy się, dlaczego warto rozważyć otwartą kuchnię z półwyspem w każdym domu. 

Czym jest kuchnia z półwyspem?

Zamknięte kuchnie stają się coraz mniej popularne i trudno znaleźć je w blokach lub nowych domach. Obecnie stawia się przede wszystkim na otwartość i duże przestrzenie. Aby jednak w pełni wykorzystać przestrzeń w otwartych pomieszczeniach, stosuje się tzw. wyspy lub półwyspy. Kuchnia z półwyspem to aranżacja kuchni, w której jeden z boków kuchni jest otwarty na inny pokój, najczęściej salon. Półwysep kuchenny to rozszerzenie blatu kuchennego, które z jednej strony jest z nim połączone (przeciwieństwie do pełnej wyspy). 

Otwarta kuchnia z półwyspem – zalety i wady

Przede wszystkim kuchnia z półwyspem pozwala stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów lub przygotowywania posiłków bez wizualnego zamykania kuchni. Oprócz tego kuchnia z wyspą w kształcie litery G daje dodatkowe miejsce do spożywania posiłków lub jako barek. Daje on wiele możliwości, a kluczową na pewno jest zwiększenie przestrzeni roboczej. Ciężko znaleźć widoczne wady tego rozwiązania, ale jeśli mamy się już czegoś doszukać, to jest to element, który wymaga omijania podczas chodzenia. 

Roboczy półwysep kuchenny vs. tradycyjna wyspa

Podczas gdy wyspa kuchenna jest oddzielnym elementem w środku kuchni, półwysep jest przedłużeniem blatu kuchennego, z jednej strony do ściany, a z drugiej otwarty na salon lub jadalnię. Półwysep kuchenny może być bardziej funkcjonalny w małych mieszkaniach, gdzie metraż jest ograniczony. 

Aranżacja półwyspu otwartego na salon w małej kuchni?

W małej kuchni półwysep pomoże wygospodarować dodatkową przestrzeń roboczą oraz miejsce do przechowywania. Może służyć jako blat roboczy, zlewozmywak czy miejsce do spożywania porannej kawy. Otwarta kuchnia z półwyspem może optycznie powiększyć przestrzeń, tworząc wrażenie przestronności. Mała kuchnia otwarta na salon za pomocą półwyspu to świetny, wybór jeśli chcesz wnieść do wnętrza trochę przestrzeni. Oprócz tego jeśli chcesz, możesz wykorzystać go do sprzętu AGD. 

Półwysep w kuchni jako blat do spożywania posiłków – krzesła, hokery 

Półwyspy mają wiele zastosowań. Mogą pełnić rolę blatu do pracy, mogą być wyposażone w funkcjonalne szafki lub jednocześnie również być miejscem do spożywania posiłków. W tym celu warto zadbać o to, aby taki półwysep posiadał dużą ergonomię i był dostosowany wysokością do krzeseł lub hokerów, które przy nim staną. Powinien on zapewnić domownikom wygodną pozycją podczas jedzenia. W tym miejscu warto również przemyśleć blat kuchenny i fronty, z jakich będzie wykonany półwysep. Powinny być wysokiej jakości, aby nie ulegały uszkodzeniom. Dobrze jest omówić ten temat z firmą wykonująca kuchnię na wymiar, której specjaliści doradzą, jakie materiały będą najlepsze. 

Nowoczesna kuchnia na wymiar z półwyspem – podsumowanie

Podsumowując jeśli posiadasz niewielkich rozmiarów kuchnię, warto przemyśleć czy nie otworzyć jej na salon. Nowoczesna kuchnia z półwyspem sprawi, że zyskasz wizualnie sporo przestrzeni, a dodatkowo będziesz mieć więcej miejsca do pracy. Jeśli szukasz firmy, która wie, jak stworzyć funkcjonalną kuchnię sprawdź naszą ofertę. Wykonujemy wysokiej jakości kuchnie na wymiar zgodnie z potrzebami klientów.

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.