Fronty bez uchwytów – wady i zalety mebli kuchennych bez uchwytów

Marzysz o frontach bezuchwytowych w swojej kuchni? Musisz wiedzieć, że ten rodzaj mebli na wymiar posiada swoje zalety i wady, które mogą być bardzo ważne dla komfortowego korzystania z kuchni. Jak wybrać odpowiednie systemy otwierania? Meblowe fronty bez uchwytów to rozwiązanie na lata?

Meblowe fronty bez uchwytów – nowoczesne rozwiązania szafek kuchennych

Brak uchwytów w meblach  zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie aranżacji wnętrz kuchennych. To sposób na stworzenie wnętrza o nowoczesnym charakterze, i eleganckiej oraz minimalistycznej powierzchni, która będzie nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna.  Wybranie frontów bezuchwytowych sprawia, że meble prezentują się gładko, a ich wzór jest niezakłócony, dzięki czemu można stworzyć wytworną i wyszukaną całość.

Jak wygląda system otwierania szafek i szuflad bezuchwytowych?

W przypadku szafek bez uchwytów, ich otwieranie odbywa się za pomocą specjalnych mechanizmów, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Jest to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych kuchni, dzięki któremu fronty kuchenne prezentują się estetycznie i elegancko. Systemy mogą się od siebie różnić, w zależności od producenta i modelu mebli, ale w zasadzie opierają się na zastosowaniu podobnych technologii. 

System Servo Drive

System Servo Drive to rodzaj elektrycznego wspomagania otwierania, który sprawia, że codzienne czynności w kuchni stają się niezwykle proste i wygodne. Wystarczy delikatnie nacisnąć front szafki, a mebel praktycznie sam się otwiera. Ten rodzaj mechanizmu najczęściej używa się do podnośników frontów górnych, gdzie po lekkim naciśnięciu szafki, aktywuje się jej unoszenie. Później, aby zamknąć front, wystarczy jedynie nacisnąć włącznik, który zazwyczaj montowany jest z boku korpusu, a szafka zamknie się delikatnie i bez hałasu.

System Tip-On

Meble wyposażone w technologię Tip-On pozwalają otworzyć szafkę bez konieczności montażu tradycyjnych uchwytów meblowych. Szafki kuchenne bez uchwytów z tym mechanizmem wystarczy jedynie lekko nacisnąć, a otworzą się na tyle, aby umożliwić dostęp do wnętrza. To ciekawe rozwiązanie znajduje zastosowanie w różnych elementach mebli, takich jak zawiasy, prowadnice i podnośniki do frontów górnych. Właśnie dlatego, zastosowanie uchwytów tego typu pozwoli na dostosowanie różnych elementów mebli do jednolitego stylu.

Kuchnia bez uchwytów – jakie zalety mają bezuchwytowe fronty?

Gładka powierzchnia frontów mocno wyróżnia się od tradycyjnych aranżacji, gdzie dominowały klasyczne uchwyty i gałki. Jednak decydując się na fronty tego typu, można spodziewać się po nich dużo więcej. Dlaczego bezuchwytowe szafki są dobrym wyborem?

  • Wygoda i funkcjonalność – brak frontów z uchwytami ułatwia czyszczenie i utrzymanie mebli w czystości, ponieważ nie gromadzą się na nich zabrudzenia.
  • Optyczne powiększenie przestrzeni – wybór szuflad bez uchwytów to idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, które tworzy wrażenie większej przestrzeni, dzięki eliminacji wizualnych przeszkód (gałek i uchwytów).
  • Nowoczesny design – całkowicie gładka kuchnia podkreśla nowoczesny charakter wnętrza i wpisuje się w aktualne trendy w projektowaniu kuchni.
  • Ergonomia – brak uchwytów ułatwia dostęp do zawartości szafek i szuflad.

Nowoczesne meble kuchenne bez uchwytów – dlaczego meble bez uchwytów mogą okazać się gorszym wyborem?

Meble kuchenne na wymiar bez uchwytów wymagają częstszego czyszczenia, ze względu na ich mechanizmy otwierania, które potrzebują częstego naciskania, przez co powstają ślady palców na obrzeżach frontów. Wady tego rozwiązania koncentrują się także na niechcianym otwieraniu szafek, podczas przypadkowego oparcia się na nie. Warto również zaznaczyć, że fronty kuchenne bez uchwytów nie mogą być zastosowane w sprzętach AGD, takich jak zmywarki czy lodówki. Wtedy trzeba pomyśleć o mechanizmie Servo-Drive, który jest droższy od opcji Tip-On.

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.