Ile kosztuje kuchnia na wymiar? – co wpływa na cenę kuchni w 2023 roku?

Kuchnie na wymiar to rozwiązanie, które pozwala dostosować każdy detal wnętrza kuchennego do własnych potrzeb i upodobań. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać całą przestrzeń, zapewniając maksymalną funkcjonalność. To doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań kuchennych. Od czego jest uzależniona cena mebli na wymiar? Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich mebli podczas remontu kuchni?

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? – od czego zależy cena kuchni na wymiar?

Cena kuchni na wymiar może zależeć od wielu czynników. Jest to dość złożona kwestia, w której należy uwzględnić różnorodne opcje. Najczęściej cena zależy od:

  • Materiałów – meble z litego drewna lub innych wysokiej jakości materiałów będą droższe niż meble z płyty mdf.
  • Ilość mebli i projekt – im większy i bardziej złożony projekt, tym więcej pracy i materiałów będzie potrzebnych do jego realizacji, co dodatkowo wpłynie na cenę.
  • Projektowanie i wykonanie kuchni – kuchnie na wymiar są zazwyczaj wytwarzane ręcznie przez doświadczonych stolarzy. To wymaga czasu i umiejętności, dlatego wpływa na cenę końcową.
  • Dodatkowe opcje i wykończenia – dodatkowe opcje, takie jak specjalne wykończenia, okucia, kamienny blat kuchenny, podświetlenie szafek kuchennych czy inne niestandardowe elementy, wpłynie to na cenę Twoich mebli.

Przykładowe ceny kuchni na wymiar – koszty materiałów, fronty mebli kuchennych itp. 

Cały czas rosnąca inflacja wpływa negatywnie na ceny materiałów do wykonania zabudowy kuchennej. Bezpośrednio wpływa to na cennik mebli kuchennych. Nie można również zapominać o wielkości kuchni, która ma kluczowe znaczenie w kosztach. Przykładowe ceny kuchni na wymiar zaczynają się od 1500 zł za metr bieżący. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że kuchnia na wymiar to jakość i świetne wykorzystanie przestrzeni, o które bardzo trudno w przypadku tradycyjnych zestawów sklepowych. 

Dlaczego warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar?

Meble na wymiar pozwalają stworzyć wnętrze pełne charakteru, odzwierciedlające Twój osobisty styl życia. Jedną z najważniejszych zalet, przez którą warto zainwestować w kuchnie na wymiar, jest unikalność mebli. Kiedy decydujesz się na meble dostępne w sklepach, często musisz dostosować swoje potrzeby do dostępnych opcji. Jednak w przypadku mebli na wymiar, to Ty dyktujesz warunki. Możesz wybrać nie tylko kształt i rozmiar, ale także materiały i kolory. Kuchnie na wymiar są także wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Stolarze, którzy się nimi zajmują, przykładają szczególną uwagę do jakości i trwałości mebli, po to, aby mogły Ci służyć przez wiele lat. Ważnym elementem przemawiającym za inwestycją w meble na wymiar jest również optymalne wykorzystanie przestrzeni. Często ma się do czynienia z nietypowymi zakątkami w domu, które można idealnie wykorzystać, projektując meble dostosowane do tych przestrzeni. Zwiększa to funkcjonalność mieszkania i pozwala na lepsze zagospodarowanie miejsca.

O czym należy pamiętać, decydując się na meble na wymiar od stolarza?

Kuchnia jest sercem domu, miejscem, w którym przygotowujemy posiłki i spędzamy czas z rodziną, dlatego wybór mebli i powinien być dobrze przemyślany. Kwestią, którą należy przemyśleć na samym początku, jest funkcjonalność. Kuchnie na wymiar mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, dlatego należy zastanowić się, jak często gotujesz, ile miejsca potrzebujesz na przechowywanie oraz czy potrzebujesz dodatkowego wyposażenia. Nie można zapomnieć, że kuchnia to przede wszystkim miejsce, gdzie panują trudne warunki, takie jak wilgoć i duże zmiany temperatur. Biorąc to pod uwagę, należy wybrać trwałe i łatwe w pielęgnacji materiały, które będą odporne na uszkodzenia i łatwe do czyszczenia. Planując kuchnie na wymiar, trzeba również pamiętać o ergonomii. Umiejscowienie sprzętu kuchennego, zlewu i blatów powinno być zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę i zminimalizować konieczność chodzenia wokół kuchni.

Dodatkowe wyposażenie mebli kuchennych – kuchnia na wymiar w 2023

Podczas zamawiania kuchni na wymiar należy zdać sobie sprawę, że dodatkowe wyposażenia i funkcje mogą w dużym stopniu wpłynąć na podwyższenie ceny całego projektu. Wysuwane kosze, organizery czy specjalne półki to świetne opcje, które pomagają w lepszym wykorzystaniu przestrzeni w kuchni oraz ułatwiają przechowywanie i dostęp do naczyń, garnków i produktów spożywczych. Dzięki nim można także lepiej utrzymać porządek i uporządkować wnętrze kuchni. Cena takich rozwiązań będzie uzależniona od ilości i jakości tych elementów. Dlatego warto dobrze przemyśleć, które z nich są priorytetem, po to, aby uniknąć dużego wzrostu ceny.

Ceny mebli kuchennych na wymiar w 2023 roku – podsumowanie

W Meble Nałęczowska możesz zamówić nowoczesne kuchnie na wymiar i dostosować je do swoich potrzeb? To świetna okazja, aby stworzyć kuchnię marzeń! Dajemy Ci możliwość pełnej personalizacji, co oznacza, że masz kontrolę nad każdym aspektem projektu kuchni – od wyboru materiałów, kolorów, po rozkład szafek i rodzaj blatów. Nasza firma jest znana z wysokiej jakości produktów. Oznacza to, że kuchnia, którą zamówisz, będzie trwała i funkcjonalna przez wiele długich lat. Nie będziesz musiał martwić się o szybkie zużycie czy problemy z jakością, ponieważ stawiamy na solidność i rzetelność! Zależnie czy będą to meble z laminatu, czy z płyty MDF koszt kuchni na wymiar będzie się różnił. Chcesz wiedzieć, jakie są ceny za metr bieżący? Zadzwoń, po bezpłatną wycenę wykonania mebli w naszej firmie.

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.