Kuchnia bez górnej zabudowy – aranżacja kuchni bez górnych szafek

Kuchnia jest nie tylko miejscem do przyrządzania posiłków, ale także przestrzenią do spędzania czasu z bliskimi i wyrażania własnego gustu. W ostatnim czasie można zaobserwować ewolucję w aranżacji kuchennych przestrzeni, w tym popularna stała się kuchnia bez górnej zabudowy. Czy pomimo rezygnacji z górnych szafek w kuchni nadal może być sporo miejsca do przechowywania? Jakie dolne szafki kuchenne wybrać, aby kuchnia na wymiar była funkcjonalna?

Kuchnia bez górnych szafek – nowoczesna aranżacja otwartej przestrzeni we wnętrzu

Kuchnia bez szafek wiszących to innowacyjne podejście do organizacji przestrzeni kuchennej. Odstąpienie od górnych szafek dodaje lekkości i elegancji, jednocześnie tworząc efekt otwartej kuchni, co sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przystępna. Wybór takiej aranżacji otwiera możliwość kreatywnego projektowania wnętrz, pozwalając na stworzenie minimalistycznego charakteru przestrzeni kuchennej. Brak masywnych mebli nad blatem umożliwia też ekspozycję innych elementów, takich jak kafelki, czy nowoczesne oświetlenie. 

W jakich wnętrzach sprawdzi się kuchnia bez górnej zabudowy?

Pusta ściana nad blatem w kuchni sprawia, że bez szafek wnętrze zyskuje loftowy charakter, jednocześnie odzwierciedlając styl nowoczesny, skandynawski czy industrialny. Dodatkowo jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy preferują minimalizm i chcą utrzymać przestrzeń w porządku. Brak górnych szafek eliminuje konieczność gromadzenia niepotrzebnych ozdób, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać ład i estetykę. Taka aranżacji zachęca do znalezienia odpowiedniego miejsca do przechowywania sprzętów, co wpływa na organizację całego pomieszczenia.

Co zamiast szafek na ścianie?

Zabudowa bez szafek wiszących to dość świeży pomysł, dzięki któremu można całkowicie odmienić wygląd kuchni, i sprawić, że będzie jedyna w swoim rodzaju. Zamiast szafek górnych można zdecydować się na wiele innych rozwiązań. Oto niektóre z nich:

  • Półki w kuchni nad blatem – zwiększają ilość miejsca do przechowywania produktów, na przykład estetycznych pojemników na przyprawy.
  • Relingi kuchenne i uchwyty na jednej ze ścian – pozwalają na zawieszenie różnych akcesoriów kuchennych i garnków. To nie tylko oszczędność miejsca, ale też oryginalny pomysł na ekspozycję kuchennych gadżetów.
  • Farba tablicowa nad blatem kuchennym – można pisać na niej notatki czy listy zakupów.
  • Dekoracyjne wykończenie ściany – brak górnej zabudowy pozwala na zastosowanie płytek ceramicznych, kamieni, cegieł, szkła lub innych wykończeń.

Funkcjonalna kuchnia bez górnych szafek – jak ją urządzić?

Najważniejszym elementem w funkcjonalnym urządzeniu kuchni bez szafek górnych jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pod blatem, gdzie zazwyczaj znajdują się dolne szafki. Można zdecydować się na szuflady o różnych rozmiarach i głębokościach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. W takiej kuchni trzeba postawić na ergonomiczny układ sprzętów AGD, tak aby wszystko było łatwo dostępne i funkcjonalne. Ciekawym pomysłem na aranżację jest także inwestycja w nowoczesne technologie, takie jak wysuwane panele czy ukryte systemy przechowywania.

Zastanawiasz się, czy uda Ci się stworzyć funkcjonalną kuchnię bez szafek? Nasze meble kuchenne mogą być w pełni dostosowane do Twoich potrzeb. Zamiast mebli wiszących jesteśmy w stanie zapewnić Ci sporo miejsca w dolnych szafkach, gdzie nie będzie problemów z przechowywaniem naczyń czy dostępem do innych przedmiotów. Jeśli marzysz o rezygnacji z szafek górnych, sprawdź ofertę Meble Nałęczowska.

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.