Meble gotowe czy na wymiar? Dlaczego warto postawić na meble na wymiar?

Jeśli planujesz remont mieszkania lub domu na pewno chcesz również wymienić stare meble na nowe. Decydując się na zmianę umeblowania, na pewno staniesz przed wyborem – meble na wymiar czy gotowe. Obie te opcje różnią się między sobą pod kilkoma względami, ale z reguły meble zamówione pod wymiar są lepszym wyjściem. Dlaczego warto zainwestować w szafki na wymiar niż gotowe zestawy? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu. 

Gotowe meble czy meble kuchenne na wymiar – w czym tkwi różnica? 

Każdy chce mieć meble dopasowane do indywidualnych potrzeb, wiele osób jednak idzie na kompromis, nie mogąc znaleźć odpowiednich zestawów kuchennych w zwykłym sklepie. Niestety nie każdy wie, że meble do domu lub mieszkania można zamówić w profesjonalnym zakładzie stolarskim. Gotowe, modułowe rozwiązanie to niska cena oraz możliwość dopasowanie jedynie to typowych pomieszczeń o regularnym kształcie. W przypadku trudniejszych miejsc świetnym rozwiązaniem będą meble zamówione na wymiar, które różnią się tym, że pozwalają w pełni zabudować dostępną przestrzeń oraz wybrać wiele dodatkowych rozwiązań, które ułatwią codzienne korzystanie z kuchni.  

Zalety kuchni na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zadajesz sobie pytanie „meble kuchenne na wymiar czy gotowe” pozwól, że przedstawimy Ci kilka najważniejszy zalet tego typu rozwiązania. 

  1. Są idealne dopasowanie do pomieszczenia, w którym mają się znajdować.
  2. Pozwalają samodzielnie wybrać design kuchni oraz łączyć ze sobą wiele różnych wzorów i kolorów niedostępnych w przypadku gotowych mebli ze sklepu.
  3. Posiadają lepsza jakość wykonania oraz wyższej klasy materiały takie jak okucia, fronty czy blaty. 
  4. Lepsze dopasowanie zabudowy kuchennej to również lepsza funkcjonalność i więcej miejsca do przyrządzania posiłków. 

Największym atutem mebli na zamówienie jest ich doskonałe dopasowanie do potrzeb i preferencji użytkownika. Oczywiście montaż szafek kuchennych może wiązać się z nieco wyższą. Jednak biorąc pod uwagę, że zamówiona kuchnia na wymiar posłuży dłużej, warto wybrać to rozwiązanie. 

Dlaczego gotowe meble kuchenne nie są najlepszym rozwiązaniem? 

Kuchnia to ważne miejsce w domu, które powinno być zaprojektowane tak, by jednocześnie dostarczało odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie akcesoriów kuchennych, miało sporo blatu roboczego oraz było wykonane z materiałów najwyższej jakości. Często pomieszczenia, w których znajduje się kuchnia to niestandardowe wnęki, w których ciężko w funkcjonalny sposób dopasować meble sklepowe. Może okazać się, że duża część miejsca zostanie niewykorzystana, a przy ścianach pozostaną nieestetyczne szpary. Meble do samodzielnego montażu również zazwyczaj wykonane są z niskiej jakości materiałów. Zaletą gotowych rozwiązań może być oczywiście niższa cena, jednak idzie ona w parze z gorszą jakością, co będzie czuć podczas ich użytkowania. 

Najlepsze meble na wymiar od Meble Nałęczowska

Jeśli planujesz urządzać kuchnię lub inne pomieszczenie w swoim mieszkaniu postaw na sprawdzone rozwiązania i zleć wykonanie swojej kuchni specjalistom. Wybierz dopasowane meble do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb. W naszej firmie oferujemy wykonanie mebli według projektów przygotowywanych w ścisłej współpracy projektantów i klientów. Oprócz tego możesz liczyć również na szybki termin realizacji oraz na meble wykonane w najlepszy możliwy sposób. Twoja wymarzona kuchnia jest na wyciągnięcie ręki dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.

Najnowsze wpisy

Zaufali nam!

* Wszystkie użyte na niniejszej Stronie inne znaki i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.